Janotovi úvod v Maďarsku vyšel

Nic jim to ale neubralo na jejich rychlosti a síle.  

Hned po slavnostním startu zamířily všechny posádky účastnící se Mecsek Rally na okraj města, kde se v blízkosti obchodní zóny uskutečnil prolog, který byl zajímavou podívanou pro diváky, kteří lemovali celou trať. Příjemné odpolední slunce hřálo stejně, jako atraktivní jízda, kterou ve velké většině soutěžící všech kategorií předváděli. Největší aplaus ale během prologu sklidil právě Opel Kadett C/GT-E, 16V české posádky Janota – Vyoral. Ti kromě atraktivní jízdy předvedli také absolutně nejrychlejší jízdu, což částečně předznamenalo jejich úspěšný vstup do soutěže.

Odpolední slunce bylo krátce před startem úvodních rychlostních zkoušek vystřídáno prudkým lijákem, který zaplavoval nejen servisní zónu na výstavišti u města Pécs, ale hlavně rychlostní zkoušky. Na první z nich Miroslav Janota nezvolil nejvhodnější pneumatiky a nebyl se svým výkonem příliš spokojený. Ostatní posádky ale v dešti zpomalily ještě více a výsledkem byl sedmý čas absolutně v podání posádky Janota – Vyoral s Opelem Hájek Historic Czech National Rally Teamu na první rychlostní zkoušce. Na tu druhou už vyrazil Opel s vhodnějším obutím, což se odrazilo ve skvělém druhém nejrychlejším čase absolutně, nad kterým soupeři nevěřícně kroutili hlavou. Hájek Historic Czech National Rally Team tedy odevzdával vozidlo do uzavřeného parkoviště na pátém místě absolutně, druhém v kategorii II a prvním ve třídě C3. To je rozhodně pěkný úvod maďarské Mecsek Rally Pro posádku Janota – Vyoral.

Mecsek Rally pokračuje v sobotu druhou etapou, v jejímž závěru se dozvíme i celkové výsledky soutěže, která je čtvrtým dílem seriálu FIA mistrovství Evropy rally historických vozidel.

 

Hájek historic rally team Copyright