Janota s Vyoralem odstartovali na Rally Legend

 Velmi pestré startovní pole závodu Rally legend je rozděleno do kategorií historických rally vozů, aut kategorie WRC a směsice rally vozů, které pořadatelé říkají „myth“. Právě v kategorii historických vozů je zařazena posádka Hájek Historic Czech National Rally Teamu, Miroslav Janota – Lukáš Vyoral s Opelem Kadett C-GT/E 16V.
 
Po slavnostním startu, kde se Opel Kadett C-GT/E 16V české posádky dostal na startovní rampu právě za vozem Markku Alena, se Janota s Vyoralem vypravili na úvodní rychlostní zkoušku a současně i prolog soutěže Rallylegend, kterou byl přes tři kilometry dlouhý měřený test, startující už za hluboké tmy. Česká posádka na velmi kluzké a zrádné trati zajela skvělý druhý čas v kategorii historických vozů, když vítězství jí uniklo jen o jednu desetinu. O vteřinu za Janotou a Vyoralem skončili třetí Finové Alen s Kivimakim s Lancií 037.
Úvod do soutěže tedy vyšel, jak se patří, ale soutěž je ještě teprve na začátku a je předčasné dělat nějaké soudy. Zítra čeká na soutěžící celkem šest měřených úseků a diváci, kde velké procento tvoří fanoušci z České republiky, si tak jistě přijdou na své.
 
Miroslav Janota, jezdec Hájek Historic Czech National Rally Teamu: „Na tomto závodě si užívám hlavně neskutečnou atmosféru. Je cítit na každém rohu a tolik legendárních rally jezdců s krásnými auty se nikde jinde nenajde. První rychlostní zkoušku máme za sebou a s dobrým výsledkem, který samozřejmě nijak nepřeceňuji. Je před námi celá soutěž. První rychlostní zkouška velmi klouzala, bylo zde velké množství vytahaných nečistot a nezvolili jsme nejlepší pneumatiky. Zítra se ukáže, jak na tom na zamotaných rychlostních zkouškách opravdu jsme. Chci moc poděkovat českým fanouškům za neskutečné fandění. Všude jsou vidět české vlajky a na nočním prologu jsem projížděl pod obloukem z vlajek, kde kolem hořely barevné ohně. To je něco neskutečného, co dokáží naši fanoušci, a připadám si, jako když jedu nějakou rychlostní zkoušku doma. Budeme se snažit naše příznivce taky pobavit, nejlépe rychlou jízdou a nějakým slušným výsledkem.“
Hájek historic rally team Copyright