Hájek Historic Rally Team navštívil Giusseppe Volta

Po úspěšném testování Miroslava Janoty s vozem Lancia Rally 037, navštívil dílny našeho týmu člověk, který je velkou rallyovou ikonou, mecenášem rallyového sportu a velkým fandou rally, pan Giuseppe Volta.

Člověk, který se zasloužil o to, že vozy skupiny „B“ nejsou jen muzejními kousky ve statických ukázkách, ale že se dosud prohání po klikatých a úzkých cestách legendárních tratí po celém světě a za jejich volanty usedají neméně legendární jezdci. Za všechny jmenujme pány Markku Allena, Mikiho Biasiona, Paola Andreucciho a mnohé další.

Proto se přiznáme, že vstup tohoto člověka do prostor našich dílen měl zvláštní nádech nostalgie a velké úcty. Úcty k člověku, který do dnešních dní připomíná díky svým vozům dobu, která formovala „Rally“ v samotné její filosofii. Beppe Volta byl doprovázen mužem, který má k rally vřelý vztah a který je také fanouškem týmu Voltaracing, panem generálním ředitelem Karlovarských minerálních vod, Alessandro Pasqaulem. Právě posádka Pasquale – Volta se účastnila s dalším vozem Lancia Rally 037, týmu Voltaracing, nedávné Rallye Praha Revival.

Giuseppe Volta:„Díky závodům v okolí Prahy jsem dostal šanci osobně navštívit dílny, ve kterých Miroslav Janota se svými  mechaniky připravuje své dva vozy Opel Kadett, se kterými se účastnil mistrovství Evropy a díky kterým na sebe upozornil. Byly to přátelsky strávené okamžiky, ve kterých jsme se vrátili k testování našeho vozu, Lancia Rally 037. Mirkovi poznatky nás zaujaly a už nyní uvažujeme o možnosti dalšího společného testu, kde bychom se zaměřili více na testy jednotlivých směsí pneumatik.“

Miroslav Janota:„Taková návštěva vám udělá radost a já jsem moc rád, že jsme si mohli promluvit nejen o uplynulých dnech, ale i o dnech budoucích. Bylo to setkání plné italského humoru a příjemných společných témat pro vášeň zvanou, rally.“

Ctirad Hájek:„Jsem rád, že k tomuto setkání došlo, jelikož program obou pánů je stále velmi nabitý. Ocenil jsem jejich upřímný zájem o naše zázemí. Výrazem důvěry v náš tým bylo uskladnění dvou vozů, Lancia Rally 037 v našich prostorách do doby než odjeli na další rallyovou výzvu. Zároveň jsem rád za komunikaci, kterou jsme nastoupili a uvidíme, jak se bude další spolupráce vyvíjet. No a držme si palce.“

 

Hájek historic rally team Copyright