Hájek team na návštěvě u W. Röhrla

S mužem, který dokázal jako jediný vyhrát s monstrem skupiny B, Audi S1, světovou soutěž a to, Rally San Remo. S mužem, který vytvořil v minulosti i traťový rekord na legendárním kopci Pikes Peak.
Ale hlavně s mužem, který vybojoval dva tituly mistra světa v letech 1980 a 1982. Tím mužem není nikdo jiný než závodní legenda, pan Walter Röhrl.
K setkání došlo na základě přátelství, Waltera Röhrla a Leo Pavlíka jenž patří mezi legendy české rallyové scény, a který je navždy spojen s vozy Audi, se kterými dosahoval mnoha úspěchů v osmdesátých letech. Schůzka proběhla v Německu za přítomnosti Leo Pavlíka, majitele týmu, Ctirada Hájka a sportovního manažera týmu, Jana Možného přímo v domě Waltera Röhrla a byl to tak vzácný a výjimečný okamžik, že by bylo škoda se o něj nepodělit se všemi fanoušky rallyového sportu.
 
Důvodem setkání bylo doladit detaily osobní návštěvy pana Waltera Röhrla v dílnách Hájek Historic Czech Rally týmu. Pan Walter Röhrl totiž projevil přání svézt se s vozem Opel Kadett GT/E 16V, se kterým Miroslav Janota a Pavel Dresler vybojovali titul mistrů Evropy za rok 2011. S tímto typem vozu aktivně závodil v soutěžích mistrovství světa od konce sezóny 1975 až do poloviny sezóny roku 1977.
Dalším důvodem bylo načerpání cenných poznatků a informací ohledně značky Porsche, jejíž zájmy pan Walter Röhrl zastupuje a reprezentuje. Pohovořil s námi o typu Porsche 911, které přichází do úvahy, pakliže by se Hájek Historic Rally team vrátil na tratě mistrovství Evropy. 
 
 
Ctirad Hájek: „Setkání s Waltrem Röhrlem bylo příjemné. Je to žijící legenda rally a já jsem jeho velký obdivovatel již z doby, kdy jezdil s Opelem Kadett. Velice jej zajímal náš Opel s originálním 16V motorem, který fabrika postavila pro něj.  Pan Röhrl byl historicky spjatý se značkou Opel a dnes se značkou Porsche a má tak zkušenosti přesně v oblastech, které nás zajímají. Naše přátelské setkání vedlo k tomu, že nám pan Röhrl přislíbil návštěvu u nás v dílně v Radotíně a pak se budeme dál bavit o případné možné spolupráci. To je teď ale zatím daleko.“
 
Hájek historic rally team Copyright