Tým Ctirada Hájka připraven ke startu sezony

Již za necelé dva týdny odstartuje v Itálii šestadvacátý ročník Sanremo Rally Storico, úvodní podnik jedenáctidílného seriálu Mistrovství Evropy v rallye historických automobilů, kterého se zúčastní také posádka Hájek Historic Czech National Rally Teamu Miroslav Janota a Pavel Dresler.

V průběhu zimní přestávky se celý tým intenzivně připravoval na soutěžní sezonu 2011, v níž se svěřenci Ctirada Hájka představí na všech závodech započítaných do evropského kalendáře. Velká pozornost byla v radotínských dílnách věnována především oběma speciálům Opel Kadett C-GT/E 16V, s nimiž bude týmová posádka reprezentovat Českou republiku a tuzemského dovozce vozů značky Opel. Letos poprvé také okusí Janota s Dreslerem šotolinové tratě v Řecku a Finsku.

Funkční test vozu, který v závěru příštího týdne sjede ze startovní rampy v Sanremu, se uskutečnil v neděli 20. března v areálu bývalého vojenského letiště u Milovic nedaleko Lysé nad Labem. „Celý tým v Milovicích pracoval na tom, aby bylo naše auto na italských asfaltech co nejlépe funkční. Kromě toho jsem si po několikaměsíční přestávce zatrénoval, abych byl do Sanrema dobře jezdecky připraven,“ řekl pilot Opelu Kadett Miroslav Janota.

Možnost svezení v kokpitu závodního historického speciálu neodmítl ani marketingový ředitel Opelu Česká republika Andrej Barčák. „Líbil se mi výkon motoru, jelikož auto – na to, že je to historik - zrychlovalo neskutečně. Překvapil mě také podvozek, který musel vydržet spoustu ran od nerovností na trati. Vyzdvihl bych výkon pilota, jenž dokázal jet s autem bez posilovače na hraně a smykem. Zároveň smekám před týmovým zázemím a výkonem mechaniků. Ti dokázali vyměnit celou zadní osu včetně diferenciálu za necelých deset minut bez nejmenšího problému,“ podělil se o dojmy z testování Hájek Historic Czech National Rally Teamu Andrej Barčák.

Odpověď na otázku, jak dobře se pražský tým připravil na nadcházející sezonu, budeme znát zanedlouho. Italská Sanremo Rally Storico startuje už v pátek 8. dubna ve známém přímořském letovisku. „Tento ani jiný start bychom však nemohli uskutečnit bez podpory našich partnerů. Musím poděkovat českému dovozci Opelu, jmenovitě panu Andreji Barčákovi, majiteli týmu Ctiradu Hájkovi a rovněž našemu dvornímu motoráři Tomáši Fuchsovi, který nám, díky zkušenostem získaným v průběhu jeho bohaté soutěžácké kariéry, dokáže poradit s nastavením celého auta,“ řekl pár dní před odjezdem do Itálie jezdec Miroslav Janota.

„V Milovicích prošel celý tým zátěžovou zkouškou před startem prvního letošního závodu. Testování dopadlo na jedničku a troufám si říct, že jsme na novou sezonu připraveni. Držme si palce, ať nám v roce 2011 nechybí potřebné závodnické štěstíčko,“ uvedl majitel týmu Ctirad Hájek.

Autor: Hájek historic rally team

Hájek historic rally team Copyright