Miroslav Janota poprvé mezi mistry

Miroslav Janota a celý Hájek Historic Czech National Rally Team má před sebou krásné loučení s úspěšnou sezonou. Letošní mistr Evropy v automobilových soutěžích historiků se představí v závěru týdne na tradičním Global Assistence Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy.

V roli diváka a mechanika zažil tenhle závod na severu Čech příbramský pilot už mnohokrát, ale jako jezdec se čerstvý evropský šampión s historickým vozem Opel Kadett C-GTE představí na trati poprvé.

„Těším se moc a o to víc si právě tento víkend chci užít společně se sponzory, mechaniky i fanoušky. Je to pohodová akce a příjemné setkání s lidmi, kteří mají automobilový sport rádi. Pro nás už sezona skončila a připravujeme naplno tu příští, takže se v Sosnové zase na chvíli vrátíme do závodního tempa. V autě budu mít v uvozovkách jen osmi ventilový dvoulitrový motor, ale i tak to bude koní víc než dost. Nedělní souboj proti dvěma silným BMW M3 je samozřejmě výzva“.

Divácké show Mirek miluje a při mistrovství Evropy patřil právě na úvodních speciálkách k nejrychlejším. Na druhou stranu se mu v italském Udine povedl i parádní kotoul přes střechu.

„Podobné speciálky mám fakt rád, ale o něco podobného, co se mi stalo v Udine, se v Sosnové určitě nepokusím. Divákům chci ovšem na paralelní trati Racing Arény nabídnout i hezké smyky či tradiční kolečko. Je to show pro ně, tak ať se baví. S tratí se sice teprve budu seznamovat v sobotu, ale je čitelná, jede se na rovině, takže v tom velký problém nevidím. Nedělní souboj bude o tom neudělat jezdeckou chybu. Snad se bude dařit“, řekl Miroslav Janota.

Goodwill Media

Autor: Hájek Historic Czech National Rally Team

Hájek historic rally team Copyright