Janota s Vyoralem odjeli do San Rema

 Právě na těchto slavných rychlostních zkouškách budou od pátku do soboty závodit soutěžní posádky ze všech koutů Evropy, které se pravidelně utkávají o body do FIA mistrovství Evropy historických vozidel, v němž obhajuje mistrovský titul v kategorii dvě i česká posádka Hájek Historic Czech National Rally Teamu ve složení Miroslav Janota – Lukáš Vyoral.

Týmový Opel Kadett C/GT-E, 16 V se do centra dění Rally Sanremo Storico z České republiky vydá na dlouhou cestu přes Alpy teprve v následujících hodinách, ale posádka už je na místě, a během úterý začne se seznamovacími jízdami na klikatých, horských silničkách, které lemují známé zídky, za nimiž číhají hluboké srázy do údolí. Pro Miroslava Janotu a Lukáše Vyorala to bude druhý společný start, kdy premiéru si odbyli na předchozí Španělské Rally. Zde bohužel pro technickou závadu jejich Opelu Kadett rally nedokončili, a přetrhli tak neuvěřitelnou šňůru dvaceti rally, kdy Miroslav Janota nemusel odstoupit pro technickou poruchu svého vozu. Na italské Rally Sanremo tedy bude na co navazovat a dokončení soutěže se slušným bodovým ziskem je hlavní cíl posádky Hájek Historic Czech National Rally Teamu.

Tým mistrů Evropy byl v posledních dnech posílen o dalšího člena, kterým je nový šéfmechanik Antonín Sůsa, který se do Hájek Historic Czech National Rally Teamu vrací po roční pauze. Společně s dalším mechaniky, které na předchozím závodě vedl zkušený Jiří Brynda, vyrazí spolu se servisním doprovodem týmu do dějiště Rally Sanremo Storico s cílem připravit soutěžní Opel Kadett C/GT-E, 16 V co nejlépe.

Rally Sanremo Storico odstartuje v pátek 30. Března 2012 na nábřeží v italském Sanremu a na soutěžní posádky čeká celkem 11 rychlostních zkoušek s legendárními názvy jako je například Perinaldo, Baiardo, či Langan. Cíl Rally Sanremo Storico se odehraje krátce před šestnáctou hodinou v sobotu 31. Března.

Šéfmechanik Hájek Historic Czech National Rally Teamu Antonín Sůsa: „Mám radost, že mohu s týmem okolo Mirka Janoty opět spolupracovat. Klukům se v loňském roce podařil jedinečný úspěch v podobě zisku evropského titulu a já jsem rád, že mohu být v této sezoně u toho, kdy se celý tým snaží o obhajobu. Bude to hodně těžké, což jsem si potvrdil i v uplynulých dnech, ale je to výzva a já ji beru. Budu se snažit, aby po technické stránce měl Mirek Janota i Lukáš Vyoral auto vždy ve 100% kondici.“

Majitel týmu, Ctirad Hájek: „Vítám Tondu Sůsu zpět mezi nás a jsem rád, že je to právě on, který náš tým posílí. Tonda auto dobře zná, a to se nám potvrdilo i v posledních dnech, kdy se ukázal jako velmi zdatný mechanik. Nezbývá než zakončit mým oblíbeným : „No, a držme si palce.“ V sobotu uvidíme, jestli se k nám tentokrát soutěžácké štěstí otočí čelem.“

Hájek historic rally team Copyright