Janotu zbrzdil na Vltavě problém hned v úvodu rally

 Tak nějak by se dal charakterizovat i problém, který v úvodu domácí Rallye Vltava přibrzdil posádku Hájek Historic Czech National Rally Teamu. Mirek Janota s Lukášem Vyoralem totiž byli nuceni zastavit hned na první rychlostní zkoušce, kterou byl Čínovský okruh. Motor Jejich Opelu Kadett C/GT-E, 16 V zde totiž utichl. Trvalo dlouhých pět minut, než jezdec Miroslav Janota závadu identifikoval a opravil. Jednalo se o poruchu kondenzátoru na rozdělovači, který upadl.

Ztráta pět minut z Čínovského okruhu vrhla posádku, která chtěla bojovat o čelní umístění v absolutní klasifikaci Rallye Vltava, až na dno výsledkové listiny, z něhož se ale díky zajížděným časům v rychlostních zkouškách pomalu probojovává. Celkem dvě vyhrané rychlostní zkoušky absolutně, a další čtyři časy mezi nejrychlejšími pěti, hovoří jasně. Miroslav Janota s Lukášem Vyoralem do toho jdou naplno a budou se snažit probojovat, co nejvýše to půjde.

Ve druhé etapě Rallye Vltava je na účastníky této evropské rally připraveno celkem osm rychlostních zkoušek, jejichž délka a náročnost dává dobrou šanci k tomu, aby se Miroslav Janota s Lukášem Vyoralem pokusili posunout se pořadím, co nejvýše to půjde. Bodový zisk je pro tuto posádku velmi důležitý. Mechanici týmu ve večerním servisu uvedli Opel Kadett C/GT-E, 16 do bezvadného technického stavu, takže k útoku ze středu výsledkové listiny má Miroslav Janota s Lukášem Vyoralem ty nejlepší podmínky. V současné chvíli jim patří 15. místo absolutní klasifikace rally.

Miroslav Janota, jezdec týmu: „Teď je naším cílem se dostat z hloubi pole co nejvýše to půjde. První rychlostní zkoušku jsme měli rozjetou skvěle, ale v jednu chvíli přestal motor našeho Opelu jet. Zastavila nás naprosto banální závada, která se stane snad jednou za deset let, ale tak to prostě je. V následujících vložkách jsem jenom hodně těžko hledal motivaci k dalšímu útoku, ale v servisu mě tým ohromně povzbudil a jdeme zase do toho naplno. Chci i v sobotu vyhrát nějaké rychlostní zkoušky. Děkuji moc divákům, kteří nám nádherně fandí a dělají neskutečnou atmosféru. Budu se snažit, abychom jim naší jízdou udělali radost.“

Další informace o týmu, fotosoutěž o svezení na místě spolujezdce a další obrázky a videa najdete na facebooku týmu

 

Hájek historic rally team Copyright